A listázások korát éljük, ez van. Heti rendszerességgel emlékezünk meg, hármas-négyes-ötös-tizes fogatokban pocsék filmekről. Nem csak az abszolút nulla kategóriásoknak lesz itt helye, a nagy csalódások, az elrontott ötletek szintén sorra kerülnek és természetesen, szigorúan szerintem (a tempómat ismerve 2011 környékén végzünk is, de ígérem paulkempnek a hétvégén Coen film is jön). És még valami... rangsorolást hanyagoljuk, hiszen ami rossz, az rossz. (és ma 29 éves az egyik szerelmem, Olga Kurylenko, boldog születésnapot innen is)
Semi-Pro - Fél-profi (2008)
Rendezte: Kent Alterman Írta: Scot Armstrong Producer: Jimmy Miller
Főszerepben: Will Ferrell, Woody Harrelson, André Benjamin
A sokakat irritáló Ferrell újabb viccesnek szánt sportfilmje, és akárcsak a korábbi probálkozások esetében (Taplógáz, Jégi dicsőségünk), ezúttal is nevetni csak kínunkban tudunk, várva a feloldozó stáblistát. Azér', számszerint 2, azaz kettő megmosolyogtató jelenet nagyító alatt akad, de ez kevés, mint apácazárdában a fitymacsattogás. Ráadásul Ferrell is folyton ugyanazt, ugyanúgy játssza és még Harrelson sem szépítette az összképet (szerencsére a Transsiberian-nal kompenzált). André Benjamin pedig az Outkastből ismerős, erősítve a színészkedő zenészek sorát (várom pákót a barátokköztbe), de Will Smith trónja meg sem rezzent.
Tanulság: A fehér ember igenis tud ugrani, Harrelson ismét megmutatta.
House of Wax - Viasztestek (2005)
Rendezte: Jaume Collet-Serra Írta: Charles Belden Producer: Joel Silver
Főszerepben: Elisha Cuthbert, Chad Michael Murray, Paris Hilton
Elsősorban nem Paris Hilton ottlétének köszönhető, hogy a klasszikus, 1953-as (Vincent Price-szal) film feldolgozása a listán szerepel (valójában ez az '53-as remek is egy remake). Végtelenül buta slasher, amerikai tinibaromság, tele logikátlan húzásokkal, a klisés végletes karakterekkel, és a valódi hentelésre is sokat kell várni, de az legalább néz ki valahogy. Pókerarcunkat fejleszthetjük alatta, hacsak nem fakadunk ki magunkból Hilton kisasszony halálát látván, kinek szokás szerint, alakítása a nulla felé közelít, de a gárda többi tagja is szorosan a nyomában lohol. A gore értékelhető, ha még van erőnk pozitívumot keresni majd' két óra kín után.
Tanulság: Paris Hilton halandó.
One Missedd Call - Nem fogadott hívás (2008)
Rendezte: Eric Vallette Írta: Andrew Klaven: Producer: Scott Kroopf
Főszerepben: Shannyn Sossamon, Edward Burns
J-horror amerikai köntösben, tipikusan szar elemekkel, mely narratíva szempontjából honfitársait kópiázza. A máskor szimpatikus Sossamon (Wristcutters, Lovagregény) itt tragikus, ám legnagyobb megkönnyebbülésére nem ő az egyetlen bűnbak. Megijedni csak akkor fogunk ha macska repül szobánk ablakának, félni pedig a szomszédtól, miután a halak mellé dobtuk a fenevadat. Bővebben erre.
Tanulság: A szellemek már lassan a sütőinkbe is beteszik lábukat, óvakodjatok a beszélő tejespitétől.
Cars - Verdák (2006)
Rendezte: John Lassetter Írta: John Lasseter Producer: Darla K. Anderson
Főszerepben: Owen Wilson, Bonnie Hunt, Larry the Cable Guy
Szimplán, az önmagát másoló Pixar legrosszabbja. Végtelenül unalmas, az elsőtől az utolsó másodpercig kiszámítható, elcsépelt mondanivaló, az animáció az, ami sokat dob a latba, de ha már szemes-szájas járműveknél tartunk, milliószor inkább Thomas a gőzmozdony. Ráadásul két órás játékideje sem a célkorosztálynak kedvező. Majd talán a folytatás...
Tanulság: A témában van rosszabb is, Vacsovszkiék ezt biztos nem látták.
Transformers (2007)
Rendezte: Michael Bay Írta: Roberto Orci Producer: Steven Spielberg
Főszerepben: Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Jon Voight
2007 leghájpoltabb filmje, teljesen érdemtelenül, Bay zuhanórepülése, ennél csak jobb jöhet ki a kezei közül. Egy kiváló, sokak gyermeklétét meghatározó univerzum gyalázása, mézes-habos külsőben, kötelezően seggetnyalva Amerikának, matinéba illő végeredmény. Dramaturgiailag nevetséges, az akciójelenetek csak félig-meddig kivehetőek, sablonos, mint a kövér nő. Súlytalan az egész, nem érezni a robosztusságot, a masszív gépek lépteit, legyen akármilyen hangrendszered és kivetítőd. És bizony túúúúúúúl hosszú, könnyen unalomba fullad, Shia gyerek reménykeltő, Fox átlagos külsejű, Josh Duhamel pedig a Las Vegas után hülye volt idejönni.
Tanulság: Amerikában a távolság fogalma nem létezik.