A 2003-as, a stúdió által mind anyagilag, mind minőségileg sem elég sikeres Hulk mozi újragondolásával van dolgunk. Megpróbálom most utoljára leírni, hogy nekem semmi bajom nem volt az első Hulk filmmel, tetszettek a képregényes megoldások, volt sztrorija, voltak kidolgozott és fejlődő karakterei valamint a vizuális effektek, pontosabban azok hibái sem voltak olyan zavaróak, mint ahogy azt sokan és sokszor hangoztatják. Na ennyit erről, nézzük, hogy miben sikerült fejlődni öt év alatt, ha egyáltalán sikerült valamiben.
A történet fonalát nagyjából ott vesszük fel, ahol az abbamaradt, Bruce Banner (szegény Edward Norton) Brazíliában éli életét és küzd a benne lakozó szörny ellen. Ross tábornok (William Hurt) azonban itt sem hagyja békén és Banner nyomára bukkanva újfent megpróbálja elkapni őt. Ennek érdekében elkezdi feltuningolni egy amúgy is ilyen-olyan hiper-szuper katonát, Emil Blonsky-t (szegény Tim Roth), ami végül egy kicsit túlságosan is jól sikerül, ezért a világ utolsó reménye valami egészen zöld és hihetetlen lesz. Hát valljuk be, hogy ez elég karcsú.
Mint ahogyan a párbeszédek és a karakterek ábrázolása is az. Éppen emiatt válik teljesen érdektelenné a film, egyszerűen nincs miért szorítani Mr. Spenótnak (jajjbocsánat Mr. Green-nek). Norton és szerelmét, egyben a tábornok lányát, Betty Ross-t megszemélyesítő Liv Tyler szerelmét bemutatni szándékozó jelenetek egytől egyig a vicckategóriába tartoznak, de nézzük a dolog jó oldalát: legalább van min nevetni, mert azt szögezzük le gyorsan, hogy a Vasember-re jellemző humorra ne is számítsunk. Na jó, persze teljesen más a két karakter, ezért mondjuk inkább úgy, hogy abszolút de semmilyen humorra se számítsunk. Nem értem igazából, hogy minek ide Ed Norton (amúgy is, Eric Bana ideális volt a szerepben szvsz) és főleg Tim Roth, mert az teljesen esélytelen, hogy még az ő zsenijük is ki tudjon hozni valami színészi játék szerűt ebből az ócska szövegekkel teli forgatókönyvből, ráadásul még a rendezés sem az igazi.
Essék pár szó a már a trailerek alapján is ócsárolt, de legalábbis nem egyöntetű állejtéssel (de finoman fogalmaztam) honorált látványról. Tulajdonképpen Hulk megvalósítása nem lett rossz, ellenfele azonban egy gyengébb eresztés, főleg a mimikája véleményes. Úgytűnik, hogy a nagy zöld bengára ment el az effektekre fordítható költségvetés jelentős hányada, mert a járművek mozgása és kivitelezése terén sokszor siralmas amit elkövettek a készítők, na meg Blonsky gurulása és néhány egyéb manővere is nevetséges. A végső összecsapás ugyan tartogat pár wooow momentumot, de végül is nem lett elég hosszú és elég ultimate-pusztítós, mindent felemésztő zúzda. Szerintem ennél mindenki többet várt.
Ez számomra az egész filmre is igaz, közepecske, de inkább gyenge cucc ez, a Vasemberrel összemérve pedig egészen szarnak is nevezhető. Nekem ez az egy nézés bőven elég volt, nem hinném, hogy többször nézős lenne, ez pedig az én filmnézési szokásaimat és a film műfaját, jellegét tekintve nem kicsi égés. Downey Jr. Tony Stark cameója is teljesen közönséges, én jobbra számítottam. Kétszóval felesleges újragondolás. 10/4.5.